لیزر موهای زائد زیر بغل: عوارض، فواید، خطر سرطان غدد لنفاوی

اکثر افراد لیزر موهای زیر بغل را نادیه می گیرند؛ با این حال، این موها در همه جا ظاهر می‌شوند. ناگفته نماند که علاوه بر این موهای زیر پوستی، کیست‌ها و زخم‌های تیغ نیز در نتیجه تراشیدن مکرر زیربغل به وجود می‌آیند.

لیزر موهای زائد می‌تواند به کاهش موهای زائد زیربغل و بازو کمک کند. ابتدا این موها از زیر سطح پوست از بین می‌روند و بعد به طور کلی می‌ریزند. موهای مزاحم بازو و زیربغل پس از بسته شدن منافذ از بین می‌روند. درمان زیر بغل به معنای واقعی کلمه تنها چند دقیقه به طول می‌انجامد.

مزایا و معایب لیزر موی زیر بغل


مزایا و معایب لیزر موی زیر بغل

مزایای بسیاری برای روش لیزر موهای زائد زیربغل وجود دارد. اپیلاسیون و اصلاح می‌تواند موجب تحریک، تیرگی پوست و احساس ناراحتی شود و رشد مدام موها باعث می‌شود تا فرد این فعالیت‌ها را به صورت روزانه و هفتگی تکرار کند. لیزر موهای زائد یا به صورت دائمی نتیجه‌بخش است یا میزان ضخامت و رشد مجدد موها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. همچنین ریسک موهایی که در زیر پوست رشد کرده وجود ندارد. درد ناشی از جلسات درمان معمولا بسیار کم بوده و فقط قرمزی جزئی در ناحیه‌ای که تحت لیزر قرار گرفته به وجود می‌آید.

البته هیچ کدام از روش‌های از بین بردن موهای زائد کامل نبوده و به همین دلیل است که روش لیزر معایبی دارد که باید این معایب را در هنگام تصمیم‌گیری برای انجام این روش در خاطر داشته باشید.

 • یک روش طولانی است.جلسه از بین بردن موهای زائد زیربغل کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد؛ با این حال، نیاز است تا چندین جلسه برای رسیدن به نتیجه نهایی طی شود و معمولا بازه زمانی بین جلسات درمانی 6 هفته است.
 • اگر این روش توسط افراد ناشی و مبتدی انجام شود، ممکن است باعث سوختگی و جای زخم بر روی پوست شود.
 • عوارض جانبی نظیر خارش و تورم ممکن است در پی داشته باشد.
 • ممکن است بسیار گران‌قیمت باشد، هرچند که پس از اتمام درمان، فقط به جلسات ترمیم و تجدید نیاز خواهید داشت.

عوارض  لیزر موی زیر بغل


برای بهره‌مندی از حداکثر مزایای استفاده از روش لیزر موهای زائد زیربغل، مهم است تا به یک متخصص پوست و یا جراح پلاستیک دارای مجوز و بورد مراجعه کنید. انجام این کار ممکن است خطرات و عوارض جانبی احتمالی روش لیزر موهای زائد را کاهش دهد.

 • قرمزی یا تحریک
 • درد
 • تاول
 • ورم
 • جای زخم (در موارد نادر)

مانند سایر روش‌های زیبایی مانند لایه‌بردارهای شیمیایی، لیزر موهای زائد نیز ممکن است حساسیت شما نسبت به نور خورشید را افزایش دهد. با اینکه ناحیه زیربغل معمولا به اندازه سایر نواحی بدن در معرض تابش نور خورشید نیست، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، مطمئن شوید که مقدار مناسبی از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنید.

تغییرات موقتی رنگدانه‌های پوستی نیز یکی دیگر از عوارض جانبی احتمالی به شمار می‌رود که ممکن است آن را به متخصص پوست خود اطلاع دهید. این عارضه ممکن است به صورت لکه‌های روشن در پوست تیره و لکه‌های تیره در پوست روشن ظاهر شود.

آیا لیزر موهای زیر بغل منجر به سرطان می شود؟


آیا لیزر موهای زیر بغل منجر به سرطان می شود؟

هیچ مدرکی مبنی بر تأثیر روش استفاده از لیزر موهای زائد بر ایجاد سرطان پوست وجود ندارد. یکی از نگرانی‌هایی که ممکن است در مورد استفاده از روش درمانی لیزر داشته باشید آن است که آیا این نوع از نور می‌تواند منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست شود یا خیر. سرطان پوست با قرارگیری در معرض انواع خاصی از محدود نور UV مرتبط است. ما در معرض تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید و برخی منابع نور مصنوعی نظیر تخت‌های برنزه هستیم.

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده ‌می‌کند، اما شامل هیچ ماورابنفشی نمی‌شود. طول موج‌هایی که برای هدف‌ قراردادن فولیکل‌های مو استفاده می‌شوند طول موج بیشتر و انرژی کمتری دارند. هیچ خطری وجود ندارد که این امواج به مواد ژنتیکی سلول شما آسیب وارد کند، بنابراین روش لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی‌دهد. لیزر موهای زائد زمانی که توسط پزشک مجرب و در یک کلینیک معتبر انجام شود بسیار امن است. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه استفاده از روش درمانی لیزر می‌تواند موجب افزایش خطر ابتلا به هر نوع سرطان یا بیماری دیگری شود وجود ندارد.

روند انجام لیزرینگ


روند انجام لیزرینگ

لیزر موهای زائد زیر بغل در طی مراحل زیر انجام می‌شود:

 • در ابتدا متخصص ناحیه درمان را تمیز کرده و در صورت نیاز از کرم بی‌حس‌کننده ملایم استفاده می‌کند؛ در ادامه برای بقیه مراحل به شما عینک محافظ داده می‌شود.
 • در گام بعدی، متخصص دستگاهی را که حاوی یک پرتو نور است را در ناحیه زیر بغل قرار می‌دهد؛ این نور فولیکل‌های مو را گرم کرده و به آن آسیب می‌رساند. بنابراین معمولا آنها دیگر موهای تازه تولید نمی‌کنند؛ به طور کلی این فرایند تنها در چند دقیقه طی می‌شود.
 • برای کاهش حداکثری درد و عوارض جانبی، متخصص شما ممکن است از ژل‌های خنک‌کننده و یا اسپری در ناحیه زیربغل استفاده کند.

شما در همان روز انجام عمل به خانه می‌روید؛ متخصص ممکن است در صورت نیاز برای شما استفاده از کمپرس خنک یا کمپرس یخ را تجویز کند. در صورت بروز علائم تورم شدید، ممکن است یک کرم استروئیدی موضعی برای شما تجویز شود.

پوست زیر بغل به علت آنکه در مقایسه با سایر نقاط بدن بسیار نازکتر است ممکن است مستعد درد بیشتری در لیزر موهای زائد باشد. در حالی که گفته می‌شود این درد فقط چند ثانیه به طول می‌انجامد، ممکن است بخواهید قبل از انجام عمل میزان تحمل درد خود را در نظر بگیرید.

برای کمک به حداقل رساندن درد زیر بغل، ممکن است متخصص پوست قبل از انجام لیزر موهای زائد، از مقدار کمی کرم بی‌حس کننده استفاده کند. با این حال، به علت خطرات احتمالی طولانی مدت، بهتر است از این محصولات فقط در مقادیر کم و در هنگام نیاز ضروری استفاده کنید.

مراقبت های بعد از انجام لیزر زیر بغل چگونه است؟


مراقبت‌های بعد از استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بازو و زیر بغل نسبتا ساده هستند.

 • تا یک هفته پس از درمان از قرارگیری در معرض تابش مستقیم اشعه ماوراء‌بنفش خودداری کنید.
 • اگر در معرض نور مستقیم خورشید هستید مراقب باشیدکه پوست خود را بپوشانید.
 • در صورت بروز التهاب، تورم یا خارش، ژل آلوئه‌ورا را روی ناحیه درمان بمالید.
 • برای راحتی خود، پس از انجام روش لیزر موهای زائد بازو، تاپ‌های شل‌تر را انتخاب کنید تا این ناحیه بتواند نفس بکشد.

هزینه و مدت زمان دوره


برای استفاده از این روش درمانی باید شش تا هشت جلسه درمانی با فاصله شش هفته در بین هرجلسه را طی کنید تا هر فولیکل در مرحله درست چرخه رشد خود مورد هدف‌گیری قرار گیرد؛ خود جلسات برای تابش‌های لیزری بیین 5 تا 10 دقیقه به طول می‌انجامند.

قیمت این روش همچنان به کلینیک و ناحیه‌ای که میخواهید از شر موهای زائد آن خلاص شوید بستگی دارد. در کل، درمان LHR در نواحی کوچک ارزانتر و در نواحی بزرگتری نظیر پاها گرانتر است.

سوالات متداول


کدام نوع از لیزر دارای بهترین کارایی برای ناحیه موهای زیربغل است؟

برای لیزر موهای زائد می‌توان از چندین نوع لیزر استفاده کرد؛ متخصص شما مناسب‌ترین مورد را بر اساس اولویت‌های زیر در نظر می‌گیرد:

 • ایمنی و اثربخشی آن برای ناحیه زیربغل
 • ضخامت موهای شما
 • رنگ پوست شما
 • رنگ موی شما

آیا لیزر موهای زائد غدد عرق ریز را از بین می‌برد؟

در حالی که لیزر موهای زائد اغلب به افرادی که تعریق زیادی دارند توصیه می‌شود، اما مانع از این تعریق نمی‌شود؛ لیزر موهای زائد غدد تعریق یا غدد لنفاوی را از بین نمی‌برد.

آیا در طول بارداری می‌توان از روش لیزر موهای زائد استفاده کرد؟

این روش در طول دوران بارداری توصیه نمی‌شود؛ این به آن علت است که هیچ مطالعه انسانی، ایمن بودن لیزر موهای زائد را در دوران بارداری ثبت نکرده است.

آیا می‌توانم بعد از لیزر موهای زائد زیربغل خود را اصلاح کنم؟

شما می‌توانید در بین جلسات درمانی اصلاح کنید اما از کندن، اپلیاسیون یا استفاده از کرم‌های موبر خودداری کنید. اگر فکر می‌کنید که نیاز به اصلاح دارید به زیربغل خود خوب نگاه کنید. معمولا موهای مرده و شل روی سطح پوست وجود دارند و شاید اصلا نیازی به اصلاح نداشته باشید.

آیا می‌توانم از مرطوب کننده بعد از لیزر موهای زائد استفاده کنم؟

پوست خودرا بعد از هر جلسه با استفاده از لوسیون مرطوب کننده آماده کنید، مگر اینکه منعی برای مصرف آن داشته باشید. استفاده مرتب از این مرطوب‌کننده‌ها می‌تواند به کاهش رشد مو و صاف و لطیف نگه داشتن آن کمک کند.

آیا می‌توانید بعد از انجام لیزر از دئودورانت استفاده کنید؟

بله مشکلی وجود ندارد، اما حداقل تا 24 ساعت پس از انجام لیزر موهای زائد از دئودورانت استفاده نکنید. پوست زیربغل شما تحریک شد،ه بنابراین بهترین راه این است که این منطقه را خنک نگه داشته تا کمتر تحریک شود و از مصرف دئودورانت خودداری کرده و از ژل آلوئه‌ورا پس از لیزر استفاده کنید.

چه لباسی برای لیزر موهای زائد زیربغل بپوشم؟

برای لیزر لباس‌هایی بپوشید که یا گشاد بوده یا آن ناحیه را در معرض دید قرار می‌دهند تا این مواد پوست را پس از درمان تحریک نکنند.

Call Now Buttonتماس با ما