مجتمع درمانگاهی خیریه ولی عصر

لیزر رفع موهای زائد دست و پا : عوارض، هزینه+ عکس قبل و بعد

دست ها و پاها به علت نوع پوشش در دید عمومی بیشتری به نسبت سایر اندام های بدن قرار دارند. کوتاهی و اصلاح کردن این نواحی می‌تواند کار زمان بر و خسته کننده‌ای باشد. لیزر کردن این نواحی می‌تواند یک راه حل ساده و مناسب برای حل کردن این مشکل باشد.

فهرست مطالب

لیزر موهای پا چگونه است؟

لیزر موهای پا چگونه است؟

لیزر موهای زائد پاها بسیار محبوب است؛ بعد از سال‌ها تکرار تراشیدن و موم گذاشتن، زنان و مردان نمی‌توانند تنها چند جلسه لیزر موهای زائد برای خلاص شدن از شر این فرآیند وقت گیر و هزینه بر که با درد همراه است را از دست بدهند. بعد از ۴ تا ۶ جلسه درمان بیش از ۹۰ درصد موی زائد به صورت دائم از بین میرود و اگر کمی مو بعد از جلسه اول درمان مجدداً در بدن رشد کرد، احتمالاً تنک و نازک خواهد بود که آن هم زیاد به چشم نمی آید. احتمالا نیاز به تراشیدن مو بعد از گذشتن چند جلسه لیزر درمانی دیگر از بین خواهند رفت.

رنگدانه مو انرژی نور تابیده شده را جذب میکند و همین نور باعث گرمایش کل ساختار و نهایتاً تخریب آن می شود. اندازه حفره نیز کاهش می یابد و پوستی هموارتر و بدون خلل و فرج ایجاد می شود. این مسئله به خصوص برای زنانی که بعد از تراشیدن مو، با ریشه تراشیده نشده مو مواجه می شوند بسیار کارآمد است. پاسخ و واکنش پاها به لیزردرمانی معمولاً بسیار خوب خواهد بود؛ موی پا معمولاً ضخیم تر و تیره تر از موی قسمتهای دیگر بدن است، به همین دلیل اصولاً در تعداد جلسات کمتر به نتایج چشمگیرتری دست خواهید یافت.

 لیزر موهای زائد تصمیمی بسیار شخصی است،یعنی می‌توانید ناحیه ای از بدن که میخواهید از شر موی آن راحت شوید را انتخاب کنید. بسته به ترجیحات شما شاید بخواهید تنها موی ساق یا ماهیچه های پایتان را و یا کل پارا تحت لیزر درمانی قرار دهید.

لیزر موهای دست چگونه است؟

بعضی افراد با رشد موی ساعد دست مشکلی ندارند اما از رشد مو روی بازو که ظاهری نامطلوب به این عضو بدن می دهد خوششان می آید. آنها نمی‌توانند بهترین راه رفع این مشکل را پیدا کنند و به همین دلیل سعی می کنند که به صورت مداوم آن را بتراشند. خوشبختانه فناوری لیزر یک راه حل دائمی برای این مشکل فراهم نموده است؛ با اعمال طول موجی به‌خصوص بر روی موهای بازو قادر خواهیم بود تا موهای ناخواسته این قسمت ها را از بین برده و با تخریب فولیکل مو از رویش مجدد آن جلوگیری کنیم.

 زنان و مردان دارای موی زیاد یا تیره در دستانشان، گزینه بسیار خوبی برای لیزر موی زائد هستند. هر کسی که از رویش مو بر روی دستانشان احساس ناخوشایندی دارد می‌تواند از مزایای لیزر موهای زائد بهره‌مند شود و این مشکل را برطرف کند. افرادی که به دنبال دستیابی به بهترین نتایج هستند، باید چند جلسه درمانی را پشت سر بگذارند.

مزایا و معایب  لیزر دست و پا


لیزر موهای زائد دست و پا بخصوص اگر در قیاس با روش‌های دیگر حذف موی زائد قرار بگیرد، دارای مزایای تایید شده علمی است. در اینجا فهرستی از مهمترین مزایای که با لیزر موهای زائد به آن دست پیدا می کنید آورده شده است:

  • لیزر موهای زائد بسیار سریع است
  • نتایج این روش طولانی مدت است
  • درد همراه با بند انداختن یا مورد گذاشتن در این روش دیده نمی شود
  • آزادی پوشیدن هر چیزی که دلتان می خواهد
  • پوستی هموارتر
  • آثار جانبی حداقلی

معایب لیزر دست و پا شامل موارد زیر می باشد:

  • لیزر موهای دست و پا فرایند وقت گیری است
  • لازم است تا در تمامی جلسات لیزر درمانی شرکت کنید: برای آنکه به بهترین نتایج دست پیدا کنید، باید انسجام این فرایند را حفظ کنید.
  • پارامتر هزینه: لیزر موهای زائد هزینه نسبتاً بالایی دارد.
  • سوختگی پوست: اگر این فرایند توسط فرد غیرمجرب و آماتور انجام شود، می تواند باعث سوختگی و ماندن جای زخم روی پوست شود.

انواع لیزر دست و پا


لیزر پا به دو صورت انجام می شود:

لیزر پا به صورت کامل

لیزر پا به صورت کامل

لیزر درمانی شامل جلو پشت بالا و پایین پا می‌شود؛ هرجلسه درمان بین ۲۰ تا ۲۵ دقیقه طول می کشد و بازه های زمانی میان جلسات درمان هر ۸ تا ۱۰ هفته است.

لیزر نیمه پا

لیزر نیمه پا

در هر فرد می‌تواند شامل قسمت‌های جلو، پشت، بالا یا پایین پای فرد باشد؛ هر جلسه درمان بین ۲۰ تا ۲۵ دقیقه طول می کشد و بازه زمانی میان جلسات لیزر درمانی بین ۸ الی ۱۰ هفته است.

لیزر کامل دست ها

لیزر کامل دست ها

لیزر درمانی می تواند شامل شانه تا آرنج دست شود که هر جلسه این لیزر درمانی بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول می کشد و بازه زمانی میان جلسات لیزر درمانی نیز بین ۸ الی ۱۰ هفته است.

لیزر نیمه دست ها

لیزر نیمه دست ها

لیزر درمانی بازو می تواند شامل قسمت بالایی یا پایینی بازو شود که هر جلسه لیزر درمانی بین ۵ الی ۱۰ دقیقه طول می‌کشد و فاصله بین جلسات لیزر درمانی نیز از ۸ تا ۱۰ هفته است.

روند انجام لیزرینگ


روند انجام لیزرینگ

هم پزشک و هم بیمار به منظور محافظت از چشمانشان در طول فرایند لیزر موهای زائد از عینک محافظتی استفاده خواهند کرد. وقتی لیزر موهای زائد شروع شود، دستگاه به آرامی روی قسمت مورد نظر روی پوست حرکت می کند. نور تابیده شده توسط لیزر باعث ایجاد گرمایش یا سوزش در پوست می شود که البته کسی آن را دردناک توصیف نکرده است. بعد از جلسه لیزردرمانی ممکن است با کمی قرمزی یا تورم پوست مواجه شوید با این حال می توانید انتظار داشته باشید که به سرعت این مشکل از بین برود؛ لیزر موهای زائد دست و پا معمولاً چیزی حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد.

عوارض لیزر دست و پا شامل چه مواردی است؟


چند عارضه جانبی نیز به طور کلی برای لیزر درمانی گزارش شده که اکثر آنها بسیار حداقلی و ناچیز هستند که معمولاً تنها چند روز باقی خواهد ماند. استفاده از لیزر بر روی پوست شاید به نظر خطرناک بیاید اما این شکل از لیزر موهای زائد در واقع یکی از ایمن ترین روش های استفاده شده توسط متخصصین این حوزه به شمار می رود. این روش همچنین احتمال بریده شدن پوست یا واکنش پوست در مقابل مواد شیمیایی را از بین میبرد. آثار جانبی لیزر موهای زائد معمولا خفیف و موقتی است و شامل حساسیت اندکی است که مشابه با آفتاب سوختگی خواهد بود. اعمال یخ برای چند دقیقه کوتاه می تواند این احساس را کاهش دهد و همچنین استفاده از داروهای مسکن بدون نسخه نیز می تواند موثر باشد.

مراقبت های بعد از لیزر


لیزر موهای زائد دست و پا به دوره نقاهت ریکاوری نیازی ندارد، یعنی مراقبت های بعد از آن ساده است. از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب تا یک هفته بعد از جلسه لیزر درمانی خودداری کنید و همچنین پوستتان را برنزه نکنید (چه با تخت برنزه، چه با خوابیدن در مقابل آفتاب). اگر پوستتان احساس سوزش یا تورم داشت، از ژل آلوئه ورا برای آرام کردن پوست و تغذیه آن استفاده کنید.

شاید لیزر درمانی نتواند همه موهای زائدتان را از بین ببرد اما نتیجه این فرآیند رویش موهایی خواهد بود که به سادگی با چشم قابل دیدن نیست. رنگدانه های موجود در موهای شما انرژی تابیده شده توسط دستگاه لیزر را جذب میکند و به همین دلیل است که توصیه می شود اگر قصد لیزر موهای‌ زائدتان را دارید از برنزه کردن پوست‌تان خودداری کنید، چراکه در این صورت پوستتان نیز بخشی از این انرژی تابشی را جذب خواهد کرد. موی تیره در زمینه پوست روشن می‌تواند با جذب حداکثری انرژی تابشی، تخریب حداکثری و نتیجه بهینه را به همراه بیاورد. این فرایند همچنین باعث می‌شود که از رویش موی جدید جلوگیری شود، چراکه لیزردرمانی فولیکل مو را برای مدت زمان طولانی – یعنی بسیار بیشتر از تراشیدن و موم گذاشتن – وارد یک دوره عدم فعالیت می کند.

هزینه های مربوط به لیزر دست و پا چقدر است؟


هزینه لیزر موهای زائد پا به اندازه ناحیه ای که تحت درمان قرار می‌گیرد و تعداد جلساتی که نیاز دارید بستگی دارد. برای مثال اگر به جای لیزر موهای زائد کل پا تنها به دنبال لیزر موهای ساق پا باشید هزینه کمتری باید بپردازید. دلیل این مسئله مساحت کمتر ساق پا و تعداد جلسات مورد نیاز کمتر خواهد بود. در مقابل، لیزر موهای کل پا به مدت زمان طولانی تر و تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهد داشت. لیزر موهای زائد دست روشی موثر و مقرون به صرفه برای دستیابی به نتایج طولانی مدت است. برآورد هزینه درمان هر بیمار دشوار است، چراکه فاکتورهای مختلف موثر بر نتیجه لیزر درمانی در افراد مختلف می‌تواند باعث دستیابی به نتایج متفاوت شده و تعداد جلسات کمتر یا بیشتری را بطلبد. معمولاً برای دستیابی به نتایج دلخواه و طولانی مدت به ۶ الی ۱۲ جلسه نیاز خواهد بود.

سوالات متداول


 آیا لیزر موی زائد کل پا ممکن است؟

بله لیزر موهای زائد کل پا فرایندی ایمن و قابل اطمینان است؛ این فرایند شامل قسمت پایین پا و زانوها، ران، داخل ران و قسمت های دیگر می شود. گاهی اوقات حتی لیزر بیکینی نیرز از مواردی است که مراجعه کنندگان به دنبال آن هستند؛ در این حالت اعتماد به نفس لازم برای پوشیدن بیکینی هایی که همیشه دلتان می خواست را پیدا خواهد کرد. وقتی تعداد جلسات مورد نیاز را گذراندید پوست کل پایتان نرم تر، هموارتر و با تعداد موهای برگشتی پایین‌تر خواهد شد.

انتظار می‌رود که چه مقدار از موهای زائد بعد از یک جلسه لیزر درمانی از بین برود؟

 در هر جلسه لیزر موهای زائد حدوداً بین ۱۰ الی ۲۰ درصد موهای ناخواسته خود را ازبین می بریدو انتظار نداشته باشید که تنها در یک جلسه کل موهای زائدتان هدف لیزر قرار بگیرد. موها در سه فاز مختلف رشد می کنند و فرایند لیزر موهای زائد روی موهایی که در مرحله رشد قرار دارند تاثیر می گذارد؛ اگر مو در مرحله درستی باشد به صورت دائمی حذف خواهند شد. قسمتی از موها بلافاصله از فولیکل مو کنده میشوند در حالیکه بخشی دیگر در چند هفته آتی می ریزد. معمولاً پیشنهاد ما آن است که هر شش هفته اقدام به انجام لیزر درمانی کنید تا بتوانید موهایی که در مرحله رشد قرار می‌گیرند را هدف قرار دهید. در بعضی از جلسات ممکن است با ریزش موی زیادی مواجه شوید در حالی که جلسات دیگر ممکن است خلاف این مساله رخ دهد.

 آیا لیزر موهای زائد پا برای پوست های تیره تر ایمن است؟

 بله ایمنی لیزر موهای زاید به تن رنگ پوستی و تیره تر بودن آن بستگی ندارد. لیزر موهای زائد برای پوست های آسیایی به خصوص آنهایی که دارای رنگدانه های بیشتری در پوست هستند نیز موثر و ایمن است.

 آیا لیزر موهای زائد پا دردناک است؟

 لیزر موهای زائد پا در مقایسه با قسمتهای دیگر بدن ممکن است درد کمتری داشته باشد و دلیل این مسئله ضخیم تر بودن پوست پا در مقایسه با قسمت های حساس در بدن مانند صورت یا خط بیکینی است. اگرچه ممکن است کمی درد و سوزش حس شود اما این روند درمانی قابل تحمل است.

 چرا لیزر موهای زائد گزینه بهتری از تراشیدن یا موم گذاشتن است؟

فکرش را بکنید که دیگر لازم نباشد برای سفر آخر هفته با خودتان ژیلت و تیغ ببرید. هیچ وقت لازم نباشد که نگران ته موی تراشیده پایتان باشید و دیگر خبری از زخمهای حین تراشیدن موی پا در حمام نباشد. به علاوه لیزر موی زائد پا می تواند چیزی حدود یک ساعت در هفته از زمانتان صرفه جویی کند و این معادل ۵۲ ساعت در سال است.

در بین جلسات لیزر موهای زائد چه کار باید کرد؟

 اکثر افراد در یک روند پیوسته درمانی نباید نگران رشد زیاد موهای زائد در بین جلسات درمانی خود باشند با این حال اگر لازم شد که اقدام به حذف موهای زائدتان کنید هرگز از موم یا بند برای کندن مو های زائد استفاده نکنید.

آیا لیزر موی زائد می تواند مشکل پای توت فرنگی را از بین ببرد؟

 پای توت فرنگی شکل معمولاً زمانی رخ می دهد که نقاط سیاه بر روی پا به شکل دانه های توت فرنگی تشکیل می شود. لیزر موهای زائد می تواند با کاهش اندازه حفرات و حذف فولیکل مو این مشکل را به حداقل حالت خود برساند.

آیا لیزر موی زائد می تواند مشکل پای توت فرنگی را از بین ببرد؟

اگر روی دستم تتو داشته باشم می‌توانم لیزر موی دست را انجام دهم؟

 توصیه نمی شود که در ناحیه ای که تتو وجود داشته باشد اقدام به لیزر موهای زائد کنید. نوعی از انرژی لیزر که بر روی حذف موهای ناخواسته به کار گرفته می شود سازگار با رنگ دانه های تتو نیست و رنگدانه های مو را هدف می گیرد. وقتی انرژی توسط جوهر تاتو جذب می شود می‌تواند به سرعت باعث ایجاد گرما و سوختگی یا تاول ناخواسته در پوست شود؛ با پوشاندن تتو میتوان در نواحی اطراف آن کار کرد.

چگونگی آماده سازی برای لیزر موهای زائد دست؟

معمولاً دست فرد در معرض نور زیاد آفتاب قرار می‌گیرد بنابراین استفاده از کرم ضدآفتاب یا پیراهن استین بلند قبل و در طول انجام جلسات لیزر موهای زائد دست یک ضرورت به شمار می رود؛ بخصوص بعد از انجام جلسه لیزر درمانی باید تا چند روز دستانتان را از قرار گرفتن در معرض نور خورشید محافظت کنید.

آیا برای آماده سازی دستانم برای لیزر موهای زائد باید موی آن را قبل از جلسه درمان بتراشم؟

 بله تراشیدن موهای دستانتان قبل از از جلسه لیزر موهای زائد دست با یک  تیغ تمیز می‌تواند مفید باشد. تراشیدن مو با کوتاه کردن مسیر انتقال انرژی تابشی لیزر به فولیکل مو برای تخریب آن، می‌تواند فرآیند لیزر موی دست را ساده تر کند. هر چه موهای دستتان بلندتر باشد انرژی بیشتری تولید می‌شود و گرمای بیشتری در پوست حس خواهید کرد.

 آیا لیزر موهای دست دردناک است؟

 لیزر موهای زائد تقریباً در هر قسمتی از بدن ممکن است؛ به طور کلی مراجعه کنندگان جلسات لیزر موهای زائد را قابل تحمل و ساده توصیف می‌کنند که در آن لحظاتی از سوزش شبیه به برخورد یک کش پلاستیکی به پوست را تجربه خواهید کرد. پوست‌تان بعد از جلسه درمان ممکن است حسی شبیه به آفتاب سوختگی خفیف داشته باشند که استفاده از ژل آلوئه ورا یا کرمهای آرام کننده میتواند نشانه های شما را کاهش دهد.

 به چند جلسه لیزر درمانی نیاز خواهم داشت؟

 لیزر موهای زائد به ۴ تا ۸ جلسه درمانی نیاز دارد که گاهی این عدد بیشتر نیز خواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما