مجتمع درمانگاهی خیریه ولی عصر

بهترین متخصص طب فیزیکی در شهر ری

متخصص فیزیوتراپی یا فیزیوتراپیس فردی است که با استفاده از درمان های فیزیوتراپی به بیماران در رسیدن به بیشترین دامنه حرکتی و توانایی فیزیکی کمک می کند. این اهداف، در مرحله اول با تمرکز بر ایجاد این موارد یا بازیابی آنها پس از از دست رفتن توانایی فیزیکی به علت بیماری، جراحت یا بالا رفتن سن حاصل خواهد شد.

هدف فیزیوتراپیست بهبود کیفیت زندگی فرد با استفاده از انواع روش های درمانی برای کاهش درد و بازیابی عملکرد یا در صورت آسیب یا بیماری دائمی، کاهش اثرات هر گونه اختلال عملکرد است.

ما در کلینیک طب فیزیکی و توان بخشی متجمع درمانگاهی خیریه ولی عصر، واقع در شهر ری، از تکنولوژی های مدرن برای درمان درد آرتروز، ضعف دست و پا، کنترل و درمان پوکی استخوان و بیماری های روماتیسمی، توسط متخصصین مجرب  و کارآزموده استفاده می کنیم.

برای دریافت نوبت  با شماره   55933484  تماس حاصل فرمایید.

فیزیوتراپیست چه کاری می‌کند؟


فیزیوتراپیست چه کاری می‌کند

فیزیوتراپیست‌ها طیف وسیعی از بیماری‌های مرتبط با استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، سیستم قلبی عروقی، اعصاب و سایر قسمت‌ها و سیستم‌های بدن را تشخیص داده و مدیریت می‌کنند. آنها می‌توانند به مردم کمک کنند تا بیماری‌های مزمن را مدیریت کنند، توصیه‌هایی مربوط به سبک زندگی را ارائه می‌دهند، و تمرینات و وسایل کمکی را به منظور کمک به مردم برای مدیریت بهتر تجویز می‌کنند.

هنگامی که به متخصص طب فیزیکی مراجعه می‌کنید، ممکن است کارهای زیر را انجام دهد:

 • نواحی بدن شما را ماساژ می‌دهد.
 • مفاصل شما را دستکاری می‌کند.
 • عضلات شما را کشش می‌دهد.
 • تمریناتی را به شما می‌دهد تا انجام دهید.
 • به منظور کاهش التهاب از سرما استفاده می‌کند.
 • به منظور افزایش گردش خون از گرما استفاده می‌کند.
 • به منظور کاهش اسپاسم عضلانی از اولتراسوند تراپی استفاده می‌کند.
 • به منظور کمک به انقباض ماهیچه‌هایی که نمی‌توانند این کار را به تنهایی انجام دهند از تحریک الکتریکی استفاده می‌کند.
 • فعالیت‌های خاصی مانند پیاده‌روی، وضعیت مناسب قرارگیری بدن و غیره را آموزش می‌دهد.

فیزیوتراپیست وضعیت شما را ارزیابی می‌کند و به شما در رفع مشکلات فیزیکی کمک می‌کند. مشکلات فیزیکی ممکن است به دلیل یک تصادف یا جراحت به وجود آمده باشند، یا ممکن است در بیشتر طول عمر خود دچار آنها بوده باشید.

برخی از فیزیوتراپیست‌ها به درمان کودکانی می‌پردازند که در حرکت خود مشکل دارند. آنها همچنین به والدین نشان می‌دهند که چگونه کیفیت زندگی فرزندشان را بهبود بخشند.

فیزیوتراپیست‌ها چگونه به درمان شرایط شما کمک می‌کنند؟


متخصص طب فیزیکی می‌تواند به شما در درمان شرایطی که ممکن است داشته باشید کمک کند. از جمله شرایط زیر:

مدیریت درد 

 

فیزیوتراپیست‌ها چگونه به درمان شرایط شما کمک می‌کنند؟

اگر وارد این صفحه شده‌اید، به احتمال زیاد با نوعی درد دست و پنجه نرم می‌کنید. چه درد سال‌ها است که شما را آزار می‌دهد چه تازه شروع شده است، مراجعه به متخصص طب فیزیکی اولین قدی است که باید بردارید. متخصص طب فیزیکی ابتدا ارزیابی را تکمیل می‌کند و سپس از طیف وسیعی از درمان های فیزیکی برای کمک به بهبود عملکرد و کاهش درد به هر طریق ممکن استفاده می‌کند.

جلوگیری از صدمات

در حالی که گاهی اوقات تنها یک سقوط یا تصادف برای ایجاد یک آسیب لازم است، در موارد دیگر صدمات در طول زمان ایجاد می‌شوند. هر ورزش یا فعالیتی که در زندگی روزمره خود انجام می‌دهید، متخصص طب فیزیکی می‌تواند به شما کمک کند عادت‌های بد را شناسایی کنید، حرکات خود را ارزیابی کنید و یک برنامه قدرتی و هماهنگی ایجاد کنید تا شما را از آسیب دور نگه دارد.

مدیریت آسیب‌های ورزشی 

ثابت شده است که شرکت در فعالیت‌های ورزشی فواید بی‌شماری برای سلامتی دارد، اما علاوه بر مزایا، خطر گاه به گاه آسیب‌های مرتبط با ورزش نیز وجود دارد. متخصص طب فیزیکی درک عمیقی از طیف وسیعی از آسیب‌های ورزشی دارند که به آنها امکان می‌دهد آسیب شما را شناسایی کنند، بهبودی را ارتقا دهند و شما را در اسرع وقت در ورزش مورد علاقه خود به رقابت بازگردانند.

مدیریت آسیب‌های مرتبط با کار 

اگر در حین کار آسیب دیده‌اید، در بسیاری از موارد کارفرما از شما می‌خواهد که به دنبال مشاوره پزشکی باشید. در این شرایط، به منظور توانبخشی بازگشت به کار مراجعه به متخصص طب فیزیکی ضروری است. متخصص طب فیزیکی می‌تواند به شما کمک کند تا آسیب خود را مدیریت کنید و ظرفیت بهبودی خود را در حین بازگشت ایمن به محل کار بهبود ‌بخشید.

کمک به توانبخشی قبل و بعد از جراحی 

کمک به توانبخشی قبل و بعد از جراحی 

انجام یک برنامه تحت رهبری متخصص طب فیزیکی قبل از جراحی می‌تواند شما را در بهترین حالت قرار دهد و باعث پیشرفت شما برای توانبخشی بعد از عمل شود.

پس از جراحی، متخصص طب فیزیکی به مدیریت درد، بهبود تحرک و عملکرد و بازیابی قدرت کمک می‌کند تا سرعت شما را بازگرداند.

ارائه ارزیابی و مشاوره ارگونومیک 

به منظور درمان بدن، توجه به محیط‌ها و تجهیزاتی که با آن در تعامل هستید بسیار مهم است. برای کار، مطالعه، ورزش و اوقات فراغت، متخصص فیزیکی می‌تواند به شما کمک کند تا فضای خود را مناسب کنید و به شما در مورد تهیه تجهیزات مناسب برای کمک به کاهش درد کمک کند و به شما امکان می‌دهد روی کار در حال انجام تمرکز کنید.

مدیریت شرایط سلامت مزمن 

در حالی که بسیاری از مردم تصور می‌کنند که متخصصین طب فیزیکی فقط با مشکلات مربوط به عضلات و مفاصل کار می‌کنند، طیف وسیعی از رویکردهای درمان فیزیکی ما می‌تواند کیفیت زندگی را برای کسانی که مشکلات سلامتی دیگر دارند نیز افزایش دهد. متخصص طب فیزیکی می‌تواند از طریق برنامه‌های ورزشی و درمان‌های دستی از بیماران مبتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، خستگی مزمن، چاقی و آرتریت حمایت کند.

به شما کمک می‌کند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشید 

ممکن است بی‌وقفه و بدون درد تمرین کنید، اما همچنان احساس می‌کنید چیزی شما را از دستیابی به اهدافتان باز می‌دارد. در این صورت، متخصص طب فیزیکی می‌تواند از تخصص خود در حرکات انسانی استفاده کند تا تمرینات شما را کاهش دهد و شما را به سمت پیشرفت ببرد.

کمک به سلامت زنان 

فیزیوتراپی و فیزیولوژی ورزش هر دو نقش مهمی در سلامت زنان دارند. برخی از مزایایی که ممکن است از فیزیوتراپی سلامت زنان  بیابید، شامل ارزیابی سلامت کف لگن، درمان بی‌اختیاری، درمان جداسازی شکم، برنامه‌های ورزشی شخصی قبل از زایمان یا پس از زایمان، و همچنین تسکین درد برای اندومتریوز است.

دلایل مراجعه به متخصص طب فیزیکی 


دلایل مراجعه به متخصص طب فیزیکی 

دلایل مختلفی ممکن است علت مراجعه به متخصص طب فیزیکی باشد. گاهی اوقات پزشک شما را به منظور رسیدگی به یک آسیب یا شرایط خاص، به متخصص طب فیزیکی ارجاع می‌دهد. در مواقع دیگر خودتان به متخصص طب فیزیکی مراجعه می‌کنید.

برخی از رایج‌ترین دلایل مراجعه افراد به متخصص طب فیزیکی عبارتند از:

 • بیماری: پس از یک بیماری طولانی مدت یا در حین یا بعد از بیماری که بر تحرک، تعادل یا مهارت‌های حرکتی تأثیر می‌گذارد.
 • وضعیت سلامت مزمن: برخی از بیماری‌های مزمن مانند دیابت می‌تواند بر تحرک و تعادل تأثیر بگذارد.
 • بعد از جراحی: بعد از جراحی، بلند شدن و حرکت کردن بخش بسیار مهمی از روند بهبودی است. اگر قسمتی از بدن مانند دست، پا یا پشت آسیب دیده باشد، فیزیوتراپی می‌تواند به بیمار کمک کند تا دوباره قدرت خود را به دست آورد.
 • آسیب: آسیب‌هایی که بیمار را با درد زیاد یا ناتوانی در حرکت مواجه می‌کند، اغلب از طریق فیزیوتراپی قابل حل شدن هستند.
 • پیری: با افزایش سن افراد تغییراتی را در بدن خود تجربه می‌کنند که بر حرکت و عملکرد تأثیر می‌گذارد. فیزیوتراپی می تواند به آنها کمک کند تا بخشی از این عملکرد را به دست آورند یا به آنها آموزش دهد که چگونه با این مشکل کنار بیایند.
 • مشکل عمده سلامتی: حمله قلبی، سکته مغزی، آسیب مغزی تروماتیک، و سایر بحران‌های سلامتی می‌تواند فرد را در عملکرد عادی روزمره با مشکلات زیادی مواجه کند. فیزیوتراپی می‌تواند به بیماران کمک کند تا بخشی یا تمام آن عملکرد را به دست آورند.
 • بهبود عملکرد بدنی: ورزشکاران یا حتی بیمارانی که می‌خواهند در فعالیت‌های تناسب اندام خود عملکرد بهتری داشته باشند، ممکن است برای یادگیری راهکارهایی برای به حداکثر رساندن پتانسیل بدن برای عملکرد، به فیزیوتراپی روی آورند.
 • سلامت عمومی: بیماران ممکن است فیزیوتراپی را برای خنثی کردن اثرات پیری، یادگیری مهارت‌هایی برای تحرک و سالم ماندن و انعطاف‌پذیری شروع کنند.

هنگام مراجعه برای فیزیوتراپی چه انتظاری باید داشته باشیم؟


هنگامی که با متخصص طب فیزیکی قرار ملاقات می‌گذارید احتمالاً از شما خواسته می‌شود که لباس راحت و گشاد و کفش‌هایی با پشتیبانی خوب (مانند کفش‌های ورزشی) بپوشید. این به این دلیل است که احتمالاً در برخی از حرکات فیزیکی شرکت خواهید کرد.

در اولین قرار ملاقات، متخصص طب فیزیکی سوابق شما را بررسی می‌کند و یک تاریخچه پزشکی کامل دریافت می‌کند، و هر گونه اشعه ایکس و سایر آزمایش‌هایی که ممکن است نیاز باشد که انجام دهید را نیز بررسی می‌کند. آنها از شما در مورد سابقه پزشکی، شیوه زندگی، و بیماری یا جراحتی که در حال درمان آن هستید سؤالاتی می‌پرسند. باید درست و کامل پاسخ سوالات متخصص را بدهید.

احتمالاً از شما خواسته می‌شود که راه بروید، خم شوید و کارهای ساده دیگری که به متخصصین امکان می‌دهد توانایی‌ها و محدودیت‌های فیزیکی شما را ارزیابی کنند. متخصصین طب فیزیکی سپس در مورد یک برنامه فیزیوتراپی سفارشی با شما صحبت خواهند کرد.

در قرارهای بعدی معمولاً از شما خواسته می‌شود که تمرینات یا حرکات خاصی را انجام دهید. فعالیت‌هایی که در طول فیزیوتراپی خود انجام می‌دهید بخشی از برنامه‌ای است که متخصص فقط برای شما ایجاد کرده تا به شما در رسیدن به اهداف سلامتی و بهبودی‌تان کمک کند.

چه زمانی باید به متخصص طب فیزیکی مراجعه کنیم؟


اگر جراحت یا درد مزمنی دارید که بر عملکرد روزانه شما تأثیر می‌گذارد، به فیزیوتراپی فکر کنید. پزشک ممکن است شما را پس از جراحی مانند تعویض مفصل ران یا رویدادی مانند حمله قلبی یا سکته، به فیزیوتراپی ارجاع دهد.

در صورتی که قصد دارید از بیمه درمانی برای کمک به پوشش هزینه فیزیوتراپی استفاده کنید، به یاد داشته باشید که از وب سایت شرکت بیمه خود بازدید کنید تا از پوشش متخصص طب فیزیکی مطمئن شوید. در صورتی که متخصص طب فیزیکی تحت پوشش آن شرکت بیمه نباشد، نمی‌توانید از مزایای بیمه استفاده کنید و باید هزینه کامل درمان را بپردازید

طب فیزیکی و توان بخشی

 • کنترل و درمان آرتروز و دیسک کمربدون عمل جراحی
 • نوارعصب و عضله و طب سوزنی
 • درمان خواب رفتگی و ضعف دست و پا
 • کنترل و درمان پوکی استخوان و بیماری های روماتیسمی و دردهای عضلانی ومفاصل

توسط متخصصین مجرب با پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا

Call Now Buttonتماس با ما