متخصص شنوایی سنجی خوب در شهرری

در این مقاله به نکاتی اشاره شده است که می تواند به شما در پیدا کردن و انتخاب یک متخصص شنوایی سنجی خوب در شهرری کمک کند.

یافتن یک متخصص در زمینه بهداشت شنوایی می تواند موجب نگرانی شود، اما نیاز به این نگرانی نیست. یک شنوائی سنج یا متخصص کمک شنوائی، خدماتی جامع مانند جدیدترین فناوری و تست های تشخیص شنوائی را ارائه می کند. متخصصان مجاز در این زمینه قادر به تعیین میزان کاهش شنوائی و تضمین ارائه کمک های خاص در زمینه شنوائی هستند که بهترین انتخاب را با توجه به شرایط شما فراهم می سازند.

کارشناس شنوائی سنجی به چه کسی می گویند؟


کارشناس شنوائی سنجی به چه کسی می گویند؟

کارشناسان شنوائی سنجی متخصصان مراقبت های بهداشتی در زمینه شنوائی و بهبود اختلال شنوائی هستند. آنان با بیماران در  گروه های سنی مختلف کار می کنند و اثرات صدا بر شنوایی را به بیماران خود آموزش می دهند و دستگاه های محافظتی شنوائی، سمعک، دستگاه های کمک شنوائی مناسب را در اختیارشان قرار می دهند.

 کارشناس شنوایی سنجی چه کارهایی انجام می دهد؟


 کارشناس شنوایی سنجی چه کارهایی انجام می دهد؟

 • انتخاب، متناسب سازی و توزیع سمعک و دیگر وسایل کمک شنوائی
 • کمک به بیماران در تمام سنین از نوزادان تا بزرگسالان
 • کمک در جهت جلوگیری از کاهش شنوائی بیماران از طریق ارائه وسایل حفاظتی در زمینه شنوائی و آموزش تاثیرصدا بر شنوائی آنان
 • کمک در راستای تحقیق در زمینه پیش گیری، شناخت و مدیریت کاهش شنوائی، وز وز گوش و اختلال در عملکرد سیستم تعادل

چگونه می توان یک شنوائی سنج خوب یافت؟


چگونه می توان یک شنوائی سنج خوب یافت؟

یک کارشناس شنوایی سنجی خوب در منطقه ی 20

هنگام انتخاب یک کارشناس شنوائی سنجی موارد زیادی را باید در نظر گرفت. چند مورد بسیار مهم که هنگام انتخاب بهتر است مد نظر قرار گیرد عبارتند از:

یافتن کارشناس شنوائی سنجی که از لحاظ مکانی نزدیک باشد

یافتن کارشناسانی که سابقه کاری مناسبی داشته باشند بسیار خوب ومنظقی است اما فاصله مکانی آنها با شما چقدر است؟ برای هیچ کس مطلوب نیست که برای یک ملاقات ساعت ها در راه باشد. به طور کلی کارشناسان شنوائی سنجی را که نزدیک به محل زندگی شماست انتخاب کنید. در این حالت ملاقات آنها آسان تر بوده و درموارد اورژانس نیز راحت تر خواهد بود.

آدرس: شهرری،میدان نماز، جنب مسجد جامع ارشاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با خدمات درمانگاه شبانه روزی ولی عصر شهرری در بخش شنوایی سنجی و ساعات کاری پزشکان، می توانید با شماره های 021559334810215593348202155933483 02155933484 تماس حاصل فرمایید.

خواندن نقطه نظرات ارائه شده

نیافتن موارد اطمینان به کارشناس شنوائی سنجی نشانه خوبی نیست. بهتر است نقطه نظرات مثبت زیادی در مورد آنها دراینترنت و جاهای دیگر وجود داشته باشد. در اطراف خود پرس وجو کنید و پیشنهادات و توصیه ها را بشنوید. با بررسی موارد به دست آمده می توان دریافت که کارشناس مورد بررسی توانائی مناسب برای ارائه خدمات با کیفیت برای شما و مشکل مربوط به گوش شما را دارد یا نه.

بررسی خدمات

خدماتی راکه از سوی کارشناس شنوائی سنجی ارائه می شود مورد توجه قرار دهید. اگر به دنبال یک تست شنوائی ساده هستید، هر کارشناسی در جهان قادر به ارائه این خدمت به شما خواهد بود اما چنانچه با مشکلات خاص شنوائی مواجه اید و یا قرار است برای کودک خود مراجعه کنید، باید مراقب باشید که آن سرویس خاص از سوی کارشناس ارائه شود. به هرحال در صورت وجود مشکل بهتر است برسی خود در این زمینه را هرچه دقیق تر کنید. هم چنین، بعد از ارائه سمعک یا دیگر وسایل کمکی ممکن است نیاز به ارائه خدمات باشد. پاره ای از کارشناسان شنوائی سنجی تنها تا مرحله شناخت و ارائه وسایل کمک شنوائی اقدام می کنند، در حالی که عده ای دیگر پس از این مرحله نیز با بیمار همراه بوده و خدماتی همچون عیب یابی و رفع عیب دستگاه کمک شنوائی را  نیز ارائه می کنند تا از عملکرد درست دستگاه مطمئن شوند.

در کلینیک شبانه روزی ولیعصر شهرری، با بهره گیری از بهترین کارشناسان شنوایی سنجی منطقه 20 و دستگاه های روز دنیا، انواع خدمات پیشرفته و تخصصی شنوایی سنجی از جمله خدمات زیر ارائه می شود:

 • سنجش شنوايی نوزادان (OAE &AABR)
 • سنجش شنوايى كودكان ٣-٥ سال
 • ارزيابى شنوايى بزرگسالان
 • تجويز و تنظيم انواع سمعك هاى داخل گوشى و پشت گوشى
 • ساخت انواع قالب هاى سمعک
 • ساخت انواع قالب هاى ضدآب و ضدصوت
 • تعمير انواع سمعک
 • توجه به کیفیت سمعک ها و دیگر وسایل کمک شنوائی

به گفته ها در مورد کیفیت سمعک ها و وسائل کمک شنوائی ارائه شده از سوی کارشناسان مختلف توجه کنید. تعدادی از آنان ممکن است امکانات به روزتر و با خصوصیات بیشتری ارائه کنند. ضروری است کارشناسی را انتخاب کنید که بتواند سمعکی به شما بدهد که خصوصیات ضروری و مورد نیاز شما را داشته باشد.

بررسی بیمه های تحت قرارداد

تحقیق در مورد مؤسسات بیمه ی درمانی که کارشناس شنوایی سنجی یا کلینیک شنوایی سنجی مورد نظر با آن ها قرارداد دارد بسیار حائز اهمیت است زیرا می تواند در کاهش هزینه های درمانی به شما کمک کند.

درمانگاه شبانه روزی خیریه ای ولی عصر شهر ری، برای دستیابی به هدف مطلوب این کلینیک که راحتی و رضایت مراجعان محترم بخش های مختلف می باشد، با بیمه های زیر قرارداد عقد کرده است:

 • بیمه های پایه: تامین اجتماعی، سلامت استان تهران، نیروهای مسلح
 • بیمه های تکمیلی: آتیه سازان حافظ، بیمه ایران، شاغلین آموزش پرورش، بازنشستگان کشوری، وزارت نیرو، بیمه دی، خانواده شهدا و ایثارگران، کمک رسان ایران (sos)، تجارت نو، کوثر، دانا، رازی، بانک ملی.
 • سایر بیمه ها:شهرداری، بانک تجارت، کارکنان وزارت نیرو، کارکنان بیمه ایران، شرکت نفت
 • موسسات خیریه:موسسه خیریه احسان الرضا(ع)

چهار علامتی که نشان می دهد شما به یک کارشناس شنوائی سنجی نیاز دارید.


چهار علامتی که نشان می دهد شما به یک کارشناس شنوائی سنجی نیاز دارید.

شنوائی سنجی به تجویز سمعک و انجام تست های شنوائی محدود نمی شود.گوش ها  عضوی پیچیده تر از این هستند.دلایل دیگری وجود دارند که ممکن است نیاز به مراجعه به کارشناس شنوائی باشد.

کارشناسان شنوائی سنجی در زمینه مشکلات مربوط به گوش تخصص دارند. این بدان معناست که ایشان می توانند در این زمینه کمک کنند. با در نظر گرفتن این موارد، در اینجا به بیان چهار علامت رایجی می پردازیم که در صورت مشاهده آن ها بایدبه کارشناس شنوائی سنج مراجعه کرد.

دردناک بودن گوش

گوش درد یکی از بدترین دردهاست که ضمن از بین بردن تعادل موجب فشار روانی نیز می شود. رایج ترین علت دردگوش انباشتگی جرم گوش است. در این حالت جرم انباشته شده در گوش بر پرده گوش فشار می آورد. این شرایط ناخوشایند به آسانی با مراجعه به کارشناس شنوائی سنجی و خارج کردن جرم گوش قابل درمان است. تجمع جرم گوش ممکن است به دلیل ترشح زیاد جرم گوش باشد اما پاک کردن زیاد گوش و یا استفاده از گوش پاک کن ها نیز یکی از دلایل دیگر است.

زنگ زدن گوش

احساس زنگ زدن در گوش پس از یک گردش شبانه و بی خوابی امری طبیعی است و با گذشت زمان بهبود می یابد، اما اگر این زنگ برای مدتی زیاد ادامه داشته باشد، زمان مراجعه به کارشناس شنوائی سنجی است. این زنگ زدن ممکن است اخطاری برای از دست دادن شنوائی و یا شروع وز وز گوش باشد. دلیل این زنگ زدن هر چیز که باشد کارشناس شنوائی سنجی یا با گذاشتن سمعک مناسب و یا با استفاده از یک دستگاه ماسک می تواند این صدا را از بین ببرد.

عدم توانائی در خوب شنیدن ویا نشنیدن کامل

کاهش شنوائی می تواند بر اثر صدای بلند و یا ضربه به گوش ایجاد شود، اما ممکن است در طول یک فرآیند طولانی که شروع آن را متوجه نشده باشید، رخ داده باشد. در هر حالت باید بلافاصله پس از پی بردن به مشکل به دنبال درمان آن از سوی یک متخصص شنوائی سنجی باشید تا با ارزیابی موقعیت یک طرح مناسب درمانی پیشنهاد دهد.

بسیاری از افراد سالخورده متوجه از دست دادن شنوائی خود نمی شوند، اما با دقت در چند نشانه می توان این مشکل را دریافت. دراین جا به بیان چند نشانه می پردازیم:

 • بلند کردن صدای تلویزیون
 • اشکال در شنیدن درحین گفتگو
 • درخواست از افراد برای تکرار گفته شان
 • دشواری در شنیدن صدا با نواخت بالا

عموما خانواده و دوستان قبل از این که شما متوجه شوید به این موضوع پی می برند. این شرایط بویژه در محدوده سنی بیش از 65 سال  رایج بوده و موضوعی نیست که بخواهد موجب خجالت فرد باشدو تنها باید به معالجه آن  پرداخت.

از دست دادن تعادل

گوش تنها وظیفه شنیدن را ندارد بلکه مسئول  تعادل بدن نیز هست. اگر احساس کردید که تعادل ندارید وفکر می کنید دنیا دورسرتان می چرخد احتمالا دچار عفونت گوش میانی هستید که باید نسبت به معالجه آن اقدام کنید. این حالت سرگیجه نامیده می شود. متخصص شنوائی سنجی قادر به شناخت و ارائه طرح درمانی است.

در صورت داشتن نشانه های ذکر شده ویا هرگونه سوال در این مورد و یا برای گرفتن وقت، خدمات بخش شنوایی سنجی درمانگاه خیریه ای شبانه روزی ولی عصر شهر ری، می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید و یا به صورت حضوری به کلینیک ولیعصر شهرری به آدرس میدان نماز، جنب مسجد ارشاد، مراجعه کنید.

شنوائی شناسی در شهر ری

تست ميزان شنوائي، تجويز سمعك و تعميرات سمعك

ارزیابی تخصصی شنوائی نوزادن (AABR)(OAE)

Call Now Buttonتماس با ما