مجتمع درمانگاهی خیریه ولی عصر

درباره ما

about us large min

تاریخچه:


زمین مجتمع درمانگاهی خیریه ولی عصر(عج)شهرری درسال1359 همراه با زمین مسجد جامع ارشاد با همت هیئت امنا و همکاری مالک و مستأجر وقت آن، مرحومان آقای حاج حسین حسن و حاج اسماعیل ملا علی تهیه و تخصیص یافت.

نطر به اولویت بنای مسجد جامع ارشاد و طراحی و اجرای ساختمان عظیم وزیبای آن احداث درمانگاه قریب به 15 سال به تعویق افتاد.

درخواست صدور مجوز و کسب موافقت اصولی آن ازسال1376-1372 انجام پذیرفت و درسال 1375 هیئت امناء با فراغت نسبی از احداث ساختمان مسجد به کمک خیرین اقدام به اجرای گودبرداری و فونداسیون نمودند. درسال1378-1377 اجرای اسکلت و سقف ها انجام پدیرفت و پس از توقف حدود 3 ساله به علت عدم تأمین منابع مالی مرحله سفت کاری، تأسیسات و نازک کاری آن و نهایتاٌ اتمام عملیات ساختمانی درسال1383-1382 به مرحله انجام رسید.

ساختمان ومشخصات فنی:


ساختمان مجتمع خیریه درمانی رفاهی ولی عصر(عج) شهرری در چهارطبقه بازیربنای بیش از 1000مترمربع و درزمینی به وسعت 300 مترمربع احداث شده است.

نفشه های ساختمانی آن بارعایت اصول و ضوابط ابنیه ی بهداشتی و درمانی با نظارت و تأیید کارشناسان محترم معاونت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران طراحی وزیر نظر مستقیم مهندسین مجرب ساختمان و تأسیسات مکانیکی و الکتریکی و بارعایت آئین نامه های مصوب و مقررات ملی و ساختمانی اجرا و با نظارت و تأیید اداره ی استاندارد به یک دستگاه آسانسور 13 نفره (برانکارد بر) مجهز گردید.

ساختما ن درمانی دارای بیش ز 30 اتاق درمانی اداری وخدماتی و بخشهای آزمایشگاه، رادیولوژی و دندانپزشکی و سه باب سالن ارتباطی و انتظار است که هزینه ی اجرای آن بالغ بر250.000.000 تومان بوده که باهمت و تلاش و پیگیری هیئت مدیره تماماً ا ز طریق مساعدت و کمک خیرین خداجو تأمین شده است.

افتتاح و بهره برداری:


ساختمان مجتمع درمانگاهی خیریه ولی عصر(عج) شهرری درتاریخ 1383/07/10همزمان با نیمه شعبان، سالروز ولادت حضرت حجه بن الحسن (عج) افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

بخش های درمانی:


مجتمع خیریه درمانگاهی ولی عصر (عج) شهرری ضمن کسب مجوز بالغ بر 15 بخش درمانی عمومی و تخصصی و سه بخش پاراکلینیکی آزمایشگاه رادیولوژی دندانپزشکی ازمعاونت سلامت دانشکاه علوم پزشکی تهران درقالب درمانی مذکورو بامجموعه پرسنل اداری و خدماتی به صورت شبانه روزی به ارائه خدمات به مراجعین پرداخته وبا پشت سرگذاشتن مدت کوتاه فعالیت درمانی اکثرتجهیزات مورد نیاز را تامین کرده است.

جایگاه قانونی:


درراستای قانون مندی و رسمیت قانونی مجموعه با تلاش و پیگیری هیئت مدیره وبا اهداف ارائه ی خدمات بهداشتی درمانی و رفاهی بیشتر به مردم شریف منظقه و همنوعان نیازمند این مجموعه در سال 1383 به شکال قانونی تحت عنوان «مجتمع خیریه درمانی ورفاهی ولی عصر(عج) شهرری» دراداره ثبت شرکتها و مراکز غیر تجاری به ثبت رسیده و ضمن نظام مند نمودن تمامی امور مالی و اداری، خودرا ملزوم به رعایت کلیه اصول وضوابط مالی، اداری و درمانی در چهارچوب قانون می داند

ضرورت و نیازها:


اگرچه این مجموعه ی نوپا توانسته است درعمرکوتاه بهره برداری و فعالیت خود ضمن تدارک و تهیه اقلام مختلف تجهیزات پزشکی نظیر وسایل و دستگاههای آزمایشگاهی رادیولوژی، دندانپزشکی، چشم پزشکی و … نسبت به تأمین حقوق پزشکان و پرسنل شاغل و هزینه های جاری از طریق افراد خیر اقدام نماید لیکن تنوع و وسعت اقلام و تجهیزات پزشکی مورد نیاز و رائه ی خدمات بیشتر و مبالغ هزینه های جاری مجموعه، ما را برآن می دارد

که دستان پرمهر تک تک شما خیرین عزیز و نیکوکاران خداجو را جهت کمک های مالی و تجهیزاتی به این مجتمع خیریه بفشاریم.

Call Now Buttonتماس با ما