مجتمع درمانگاهی خیریه ولی عصر

مرکز پزشکی


اطلاعیه

اطلاعیه

اطلاعیه

اطلاعیه

آدرس درمانگاه

اطلاعيه

فعالیت درمانگاه

کلینیک تخصصی جراحی عمومی

جراحی عمومی، برخلاف نامش، تخصص جراحیای است که بر اندامهای شکمی (مانند رودهها) تمرکز دارد، که شامل مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ، کبد، لوزالمعده، کیسه صفرا و مجاری صفراوی، و اغلب غده تیروئید میشود.
جراحان عمومی همچنین با بیماریهای در بردارندهٔ پوست، پستان، و فتق سروکار دارند. آنها عمدتاً با تنه و بیماری های آن سروکار دارند.
به دلیل اهمیت بحث جراحی عمومی و ازدیاد مراجعین در این بخش، درمانگاه خیریه حضرت ولی عصر(عج) شهرریبا بهره گیری از پزشکان متخصص و مجرب در این حوزه اقدام به تاسیس بخشی تخصصی با همین نام نموده است. این بخش در طبقه اول درمانگاه واقع می باشد.
از جمله اقدامات قابل انجام در این حوزه می توان موارد ذیل را نام برد:

دستگاه گوارش

پستان و تیروئید

لاپاروسکوپی پیشرفته

لاپاروسکوپی چاقی

تخلیه هماتوم

بیماری های کیسه صفرا و مجاری صفراوی

انواع فتق های شکمی

زگیل و میخچه

درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول

برنامه حضور پزشکان متخصص و جراح در این بخش بدین شرح می باشد:

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

روزهای حضور

ساعات حضور

1

آقای دکتر ایرج نجاتی

جراح بخش

دوشنبه ها

هماهنگی با پذیرش

جراحی عمومی، برخلاف نامش، تخصصجراحیایاست که بر اندامهای شکمی (مانندرودهها) تمرکز دارد، که شاملمری،معده،روده باریک،روده بزرگ،کبد،لوزالمعده،کیسه صفراومجراهای صفرا، و اغلبغده تیروئید(به نسبت میزان دسترسی به متخصصان جراحی سر و گردن) میشود. جراحان عمومی همچنین با بیماریهای دربردارندهٔپوست،پستان، وفتقسروکار دارند. آنها عمدتاً باتنهسروکار دارند. از آنجا که متخصصین جراحی عمومی در بسیاری از مراکز دنیا، اولین سطح ارائه خدمات به بیماران تصادفی و اورژانسهای تهدید کننده حیات میباشند، دامنه فعالیتها و توانایی شان بسیار وسیع است و در مواقع لزوم قادر به انجام جراحیهای اورژانس رشتههای دیگر مانند جراحیهای ارتوپدی، جراحیهای زنان، جراحیهای اورولوژی، و در مواردی از جراحیهای مغز و اعصاب نیز میباشند. متخصصین جراحی عمومی از این سبب عمومی نامیده میشوند که قادر به جراحی همه اعضای بدن میباشند و تنها رشته از رشتههای تخصصی جراحی است که اصول جراحی (PRINCIPLES OF SURGERY) همچون آب و الکترولیت، هموستاز و … را میشناسند.

جراح عمومی متخصص است نه پزشک عمومی!
برخی از بیماران، تمایلی به مراجعه به جراحان عمومی ندارند و به اشتباه این متخصصان را با پزشکان عمومی در یک رده قرار میدهند. درحالی که جراحی عمومی متخصصی است که از جراحیهای تیروئید، کیسه صفرا، فتقها، تودههای زیرجلدی و سطحی، سرطانهای دستگاه گوارش تا بیماریهای سینه، بیماریهای ناحیه مقعد مانند بواسیر، شقاق مقعد و. . . درحیطه کاری او قرار میگیرد.


آدرس مطب : شهرری، میدان نماز، جنب مسجد جامع ارشاد
تلفن : 55933481 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیدرباره درمانگاهاورژانس شبانه روزیبخشهای تخصصیبخشهاي فوق تخصصیبخشهای تشخیصیبخشهای پیرا پزشکیموسسات و بیمه های طرف قرابرنامه هفتگي پزشكانتعرفهسوالات پزشکیپیامهای کاربرانمقالاتسایتهای دیگر